Úvod » A-tým » Rozhovory

Rozhovor s "Drčou"

publikováno 13.06.2013 (aktualizováno 05.07.2013)

A konečně je to rozhovor s kapitánem a trenérem A-týmu, trenérem juniorky a předsedou klubu Jiřím Drčkou.

Co tě před více než třemi lety vedlo k založení klubu? Co byla taková tvoje hlavní myšlenka? A podařilo se ti ji naplnit?

K tomu se váže malý příběh, jak to vlastně všechno začalo. Psal se rok 2009, myslím, že to byl zrovna měsíc srpen, když ve dvě hodiny ráno jsem se ve znacně podnapilém stavu potkal s Honzou Ježkem (současným hráčem a Petrem Dopitou - bývalým hráčem) a začali jsme se bavit o sportu všeobecně. Najednou přišla od někoho z nás myšlenka: "co takhle založit oddíl florbalu v Kosteleci!". Tak nějak jsme o tom kecali, ale pořád jsme si říkali, že to neklapne atd... Pak ale jsem řekl při odchodu domů, že vše zařídím a udělám florbal v Kostelci. Ježa s Peťánkem tomu moc nevěřili, ale po třech měsících bylo moje dílo dokonáno. Všechno jsem rozjel na plné kule a v Kosteleci se rodil nový florbalový oddíl mužů :D. Moje první myšlenka byla, že uděláme partu kluků, kámošů a budeme hrát florbal pro zábavu a tato myšlenka se mi opravdu podařila, za což jsem velice rád.

Co si myslíš, že je hlavním problémem v prostějovském regionu v souvislosti s florbalem a sportem obecně?

V prostějovském regionu je problém, že jsou tady 3 kluby. Ze začátku tu býval jen jeden, FbC RG Playmakers Prostejov, pak se ale mezi sebou nepohodli a vznikl druhý klub, SK K2 Prostějov. Chlapi se rozdělili a začali bojovat mezi sebou! Do toho se připojil Kostelec. Ale tak jak všichni vědí, začal s kluky, co v životě florbal nehráli. Postupem času přišli nějací kluci, ale všichni přisli dobrovolně, protože v prostějovských klubech nebyli spokojení a u nás našli nové útočiště, za což jsem velice rád!!! Další problém je ten, že sice mají základnu mladých, ale kvality nejsou takové, aby vychovaly mladé talenty a pořádné florbalisty! Hodně mladých se na to buď vykasšle, nebo hledá jiný sport, kterému se chtějí věnovat! Tady je jediná možnost, jak udržet velkou kvalitu florbalu v Prostějově, a to udělat jen jeden klub a zvládnout potřebné kroky k tomu, aby vše klapalo jak má!!!!

Jaké máš ty osobně vztahy s vedeními prostějovských klubů?

Mé osobní zkušenosti byly ze začátku na bodu mrazu. Nikoho jsem moc neznal a oni neznali mě. Postupem času jsme nacházeli malé cestičky, ale jenom tak na kraj lesa. Postupem času se s obou stran začali stupňovat posměsky, že my jako klub žádnou soutež hrát nebudem, že nás každý vyklepne atd... Playmakeři nebyli zas až tak zákeřní, občas něco přišlo, ale jak to ryhle přislo tak i rychle vyšumělo a myslím si, že hodně věcí co známe máme díky Playmakerům. Byli to právě oni, co s náma skoro každý týden hrávali přáteláky v jejich nejlepších sestavách. A tím nám dávali více a více zkušeností, za což jim děkuji. SK K2 na tom bylo hůře. Nikde a nikdy jsme se neměli rádi a od nich to v podstatě slýchám dodnes, ale postupem času jsme si sjednali obrovský respekt u "béčka" SK K2. Nebyl problém. Pokaždé jsme je vyklepli o dvě třídy a tento rok už i to jejich v uvozovkách slavné "áčko" :D  Tím pádem myslím, že jsme hodně pokročili!!

Uvažoval si někdy o spojení Playmakerů pod Kostelec, nebo tuto variantu vidíš jako naprosto nereálnou?

Neuvažoval jsem o tom. Narušilo by to naše zázemí, i vztahy.

Pokud bys měl porovnat tým z první kostelecké sezony a současné mužstvo, v čem jsou největší rozdíly?

No je toho hodně. První rok jsme se se vším seznamovali a všemu jsme se učili. Museli jsme vstřebat pravidla, techniku hry, střelbu, přihrávku, zkrátka všechno, co k florbalu patří. Golmani se museli naučit zvládat pohyb v bráně a jiné věci, které jsou k dobrému chytání třeba. Hodně jsme v tom pokročili hlavně proto, že kluci hodně chtěli, pravidelně chodili na tréninky a letní přípravu, ale hlavně si nechali poradit. Týmu pomohlo to, že přišli po roce noví kluci, kteří už měli zkušenosti s hraním v Prostějově. Utvořily se tak dvě super pětky, které si ve všech směrech sedli o čemž svědčí postup a následné třetí místo v OL lize. Prostě když to tak půjde dál, tak budeme ještě lepší. Hlavně nepodcenit letní přípravu! Každopádně každý z kluků se bude zlepšovat a s ním i tým, pokud bude naplno pracovat a plnit si v týmu věci od A do Z.

Jak vysoko bude mířit A tým Kostelce v sezoně 13/14? A co tak zhruba očekáváš od zálohy mužů a juniorů?

Od A týmu očekávám, že jeho hráči budou chodit pravidelně na tréninky, pořád se zdokonalovat. Co se týče sezony, tak hlavní bude nesestoupit. Druhým bodem, na který bych se chtěl s Áčkem zaměřit je obhájení bronzové příčky. Od B týmu čekám, že na sobě bude pořádně pracovat, poslouchat, co se po nich chce, aby byli připraveni zabojovat o první postupovou pozici, protože vím, že ti kluci na to mají. Oni sami se určitě nechtějí plácat někde v pralesu. Jak jsem ale říkal na začátku letní přípravy: nikdo z Áčka nebude s B týmem jezdit pokud nebude hrozit, že by na turnaj jelo skutečně málo hráčů! Zálohu budou doplňovat junioři ať si postupně zvykají na mužské soutěže. Co se týká juniorů, tak s těma se připraví na sezonu na 110%, aby se udělal co nejlepší výsledek. Budou makat, makat a zase makat plus poslouchat, co jim zkušenější říkají, co se po nich chce. Věřím, že na to naši mladíci mají a poperou se o co nejlepší umístění v tabulce.

Jak zatím hodnotíš letní přípravu?

Letní přípravu hodnotím pozitivně, ačkoli zatím chodí průběžně 12-13 lidí. Zdravé jádro tam ale je, kluci na sobě usilovně pracují, což mě velmi těší. Takže ji hodnotím velmi kladně.

Přeji hodně štěstí a úspěchů v nadcházející sezoně :)

Díky.

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Kostelecká rezerva v Hranicích urvala 6b. !
Turnaj v Hranicích 27.9.2015 Dne 27.9.2015 v neděli náš B-tým zajížděl na turnaj do Hranic. Našimi soupeři byli týmy FBC Canibals Lipník a FBŠ ...

Kalendář akcí

« 06 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz