Úvod » Junioři » Rozhovory

Tomáš Hruška:,, V týmu i klubu se cítím skvěle"

publikováno 26.07.2013

Do Kostelce přicházíš po roce hraní v FBC Droždín. Co tě přimělo ke změně dresu?

Jednak bych chtěl říct, že v Droždíně jsem hrál 2 roky, akorát ten první se ještě nehrála liga. A k té otázce: Během roku mi přišla nabídka z Čech p/K, které ale hráli na posledním místě tabulky. Když ale přišla nabídka na hostování do Kostelce, kde bude asi 7 hráčů z Čech a dalších víc než sedm posil, byla to velmi lukrativní nabídka. I tak vím, že mé rozhodnutí přišlo dřív, než jsem přišel na první trénink do Kostelce. Možná jsem tím zariskoval, ale teď vím, že to bylo dobré rozhodnutí. V Droždíně nebyl takový kolektiv, převažovala individualita než týmová hra, taky to šlo vidět v posledním zápasem proti Čechám. V Droždíně jsem zkrátka nedostával tolik přlížetostí, kolik jsem očekával.

Jak bys porovnal kluby v Droždíně a v Kostelci? Myslím tím úroveň organizace, komunikace s hráči, vedení týmu a podobně?

V Droždíně jsem byl nějakou dobu spokojený. Porovnával jsem tamní poměry s těmi v FBS Olomouc, kde jsem dříve hrával. I teď, když vím, že Kostelec má lepší zázemí a vše kolem toho, tak si myslím, že Droždín je zase na lepší úrovni než FBS. Ale zase zpátky k otázce. Kostelec je po stránce zázemí jednoznačně lepší. V Kostelci zaplatím mnohem míň peněz než v Droždíně. v Droždíně trénujete v tělocvičně s rozměry 30x15 a v Kostelci 40x20 i s mantinely. Za tohle ale Rosťa Hainc (předseda klubu) nemůže, je to fajn člověk a snaží se vyjednat nejlepší cenu pro hráč. Nemůže ale ovlivnit cenu pronájmu tělocvičen. I tak je ale po téhle stránce Kostelec prostě lepší. Jak to bude po herní stránce? To ukáže až liga.

Jak se cítíš v novém týmu? Je v Kostelecké juniorce potažmo v celém klubu dobrý kolektiv? Vzal tě mezi sebe?

V týmu i klubu se cítím skvěle. Jirka Drčka je velmi přátelský, můžete si s ním pokecat jako s kámošem a ne jako s někým nadřazeným. V týmu nemám s nikým problém, všechno klape jak má. Myslím, že kluci mě vzali mezi sebe, teda aspoň doufám. (smích)

Jakou roli bys měl rád v novém týmu?

Po předchozí sezoně v Droždíně mi bude stačit když budu hrát. Nechci být kapitán a nechci ani vysedávat na střídačce. Stačí mi když budu na hřišti a budu pro svůj tým platný.

Co od tebe tak můžou spoluhráči a trenér čekat na hřišti?

Těžká otázka. Co po mě můžou čekat? Bohužel na tuto otázku se musíte zeptat hráčů, kteří se mnou už 4 měsíce trénují.

Jaké umístění je pro Kostelec podle tebe reálné?

Tým máme skvělý. První dvě formace poskládané z juniorů a dorostenců jsou produktivní a obrana jim taky něco říká. Ve třetí formaci najdeme nejmladší členy týmu (Křenek, Hruban, Zeman), kteří nijak nezaostávají. Nemají sice 180cm ale běhat umí, střílet taky. V bráně máme taky jistotu. Kuba Střelák podává stabilně skvělé výkony, které předvedl i na RG cupu, kde chytal za naše "áčko". Za sebou má Sašu Něničku, který dokáže za něj zaskočit. Má talent, na kterém když zapracuje, tak z něj může být elitní gólman.

Myslím si, že na špici tabulky máme, to bysme ale museli jezdit na zápasy plném složení, což se bohužel nestane. Proto budeme rádi za střed tabulky. Ale kdo chce hrát na střed tabulky? Jasně, že chceme být nejlepší! Uvidíme jak se to vyvine.

Pokud považujeme juniorku v Kostelci za pokračovatele té v Čechách pod Kosířem, tak mužstvo prošlo celou řadou změn a přišlo mnoho posil. Která je podle tebe nejkvalitnější a nejvíc pomůže k úspěchům?

 Když mám jmenovat jednoho člověka, tak je to jednoznačně náš kapitán, tedy Kuba Zatloukal.

Chtěl bys i do budoucna hrát v Kostelci na Hané?

Určitě bych chtěl. Byl bych blázen kdybych se vracel do Droždína, kde odejdou ročníky 95 a ti mladší to nemůžou bez starších a zkušenějších zvládnout. Vždyť bez ročníků 95 ani nemusí juniorku vůbec sestavit. V Kostelci se po sezoně s námi rozloučí dvě obrovské opory, tedy Adam Herink a "Kiri", pak Michael Zettel, který se vrátí do SK K2 a pak možná já. Chtěl bych ale zůstat. Juniorka tady snad zůstane zachována. Hráče na to máme. Vždyť průměr věkových kategorii by byl dorost!! Určitě juniorka v Kostelci bude pokračovat a snad i já s ní!

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Kostelecká rezerva v Hranicích urvala 6b. !
Turnaj v Hranicích 27.9.2015 Dne 27.9.2015 v neděli náš B-tým zajížděl na turnaj do Hranic. Našimi soupeři byli týmy FBC Canibals Lipník a FBŠ ...

Kalendář akcí

« 06 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz