Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Junioři » Archiv

Junioři stoupají tabulkou, v Prostějově vyválčili čtyři body

publikováno 20.10.2013 (aktualizováno 25.10.2013)

Kostelec na Hané - Florbaloví junioři klubu TJ Sokol Kostelec na Hané-HK mají za sebou třetí turnaj. A zatím nejúspěšnější. Ve sportovní hale RG a ZŠ města Prostějova se postupně mužstvo Jiřího Drčky a Michala Sobeckého střetlo s Mohelnicí a po půlhodinové pauze s Litovlí. V prvním zápase dokráčeli kostelečtí mladíci k vysoké výhře 10:4, druhý zápas po dramatickém průběhu znamenal po remíze 5:5 jeden získaný bod. Díky čtyřem bodovým přírůstkům se Kostelec na Hané posunul v devítičlenné tabulce ligy na šestou pozici.

FBC Mohelnice B 4
TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 10

(0:4, 3:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 19.Bílek (Ptáček), 20.Petřivalský (Minarik), 20.Novotný (Petřivalský), 36.Novotný - 4.Hruška (Kirchner), 5.Roba, 10.Hruška, 10.Zettel (Roba), 14.Roba, 19.Navrátil (Roba), 25.Roba, 31.Zatloukal, 33.Roba, 36.Zatloukal

Bez vyloučení, Průběh zápasu: 0:6, 3:6, 3:10, 4:10

Do prvního zápasu junioři z Kostelce vlétli, zpočátku je však trápilo nepříliš přesné zakončení. Už první minuty však naznačily, že se bude hrát spíše útočný florbal. Ve čtvrté minutě to potvrdil Kirchner, který se procpal kolem dvou hráčů u mantinelu a naservíroval míček do velkého brankoviště Tomáši Hruškovi a ten se nemýlil. Neuběhla minuta a Kostelec se radoval znovu: Tomáš Roba vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a po kličce překonal brankáře Havelku.

Po těchto dvou slepených gólech se Mohelnice snažila odpovědět, střelecké pokusy však postrádaly přesnost a se zbytkem si poradil Střelák. A tak zaúřadoval znovu Kostelec: Tomáš Hruška si na pravém mantinelu popoběhl s míčkem blíž k soupeřově bráně a střelou tahem zakončil do levého růžku Havelkovy branky. Ani ne za půl minuty se Sokol dočkal počtvrté, protože Michael Zettel se téměř z obranného pásma rozhodl pro střelu, kterou šikovně ukryl. Havelka měl zakrytý výhled a tak míček uviděl až když se třepotal v síti za ním. Zbytek úvodní třetiny dohráli kostelečtí hráči vedeni jako hosté s míčkem na hokejkách.

Prostřední perioda začala tak, jako ta první skončila. Kromě několika spálených šancí Navrátila či Tomáše Roby se ke střele dostal znovu druhý jmenovaný a tentokrát už se nemýlil. Následovaly minuty, kdy se hrálo nahorů dolů, žádný z týmů ale nedokázal prostřelit brankáře. V devatenácté minutě se to ale přeci jen povedlo a byl to znovu Kostelec, který se radoval. Po té, co Klička s Várošem zatlačili na hostující obranu, dostal se Kostelec do protiútoku, na jehož konci se nacházel Michal Navrátil, který z mezikruží vypálil do břevna a míček se odrazil za brankovou čáru.

Brzy po šestém kosteleckém zásahu však přišlo snížení. Michal Bílek se po minele hostí dostal do šance a tou nepohrdnul. Sokolové mírně znervózněli. Důvod k větším obavám o výsledek dobře rozehraného zápasu vyvstal až o padesát šest vteřin později, kdy ve 20. minutě přesně vystřelil mohelnický kapitán Matěj Petřivalský a dvacet šest sekund po něm také Tomáš Novotný. Hráči Kostelce  začali ztrácet míčky a více chybovali. Jejich kiksy pak musel řešit Jakub Střelák. Toho nedokázali postupně překonat v krkolomné pozici Michal Vaněk ani následně Novotný s Kličkou, kteří zkoušeli překonat brankáře Kostelce bekhendovými střelami a následnými dorážkami.

Postupně se však zpět do hry dostával Sokol a mohl navýšit své vedení. Havelka se však zaskvěl proti střelám Zettela a Zatloukala mířícím do horního rohu, zasahovat naopak nemusel proti pokusům Navrátila a Kirchnera, jenž oba přestřelili. A když na druhé straně hřiště netrefili branku Bílek a o chvíli později ani Ptáček, měnily si týmy strany za stavu 6:3 pro Kostelec.

Poslední třetina začala náporem hostí, kteří se také po minutě hry trefili. Tomáš Roba uklidnil své spoluhráče kličkovanou mezi hráči a následnou střelou k tyči. Ve 28. minutě byl Roba tentokrát v roli nahrávajícího, Zettel však svým zakončením minul branku. O dvě minuty později zkoušel rozšířit svou sbírku bodů Tomáš Novotný, který se nejprve snažil tečovat nahrávku letící brankovištěm a následně se za brankou zmocnil míčku a pokusil se free-styleovou parádou zakončit pod horní tyčku. Ani mu, ani mohelnickému kapitánovi se však změnit skóre nepodařilo. 31. minuta však už stav utkání pozměnila. Jakub Zatkĺoukal se dostal s míčkem na osu hřiště, vytočil se a svou oblíbenou střelou švihem zvýšil na 8:3.

V následujících dvou minutách kostelečtí hráči zasypali Havelku střelami, Kirchner, Navrátil ani dvakrát Zettel s Robou na něj ale nevyzráli. To se naopak povedlo Tomáši Robovi, který si pohrál se soupeřovými obránci a počtvrté v zápase se gólově prosadil. Následně mohl zkorigovat Vároš střelou z osy hřiště a dorážející Klička, těm však nebylo přáno. A aby toho nebylo málo, Mohelnice inkasovala podesáté. Kostelecký kapitán Jakub Zatloukal vyslyšel volání z tribun dožadující se desítky, v obranném pásmu se obtočil kolem jednoho soupeře, u mantinelu udělil kličku dalším dvěma a následně z levého kruhu vystřelil přesně k tyči. Mohelnice už se zmohla pouze na snížení zásluhou Tomáše Novotného, který dostal příliš prostoru na levém křídle a nikým neatakován vystřelil taktéž k tyči.

TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 5
FBC TJ Tatran Litovel 5

(0:3, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 21.Kirchner (Roba), 23.Zettel (Palánek), 26.Roba (Navrátil), 30.Kirchner (Roba), 32.vlastní gól Mikulky (střelcem Tomáš Kirchner) - 5.Mikulka (Špunda), 7.Přidal (Štýbnar), 10.Coufal, 32.Špunda (Coufal), 35.Mikulka Vyloučení: 3:1 Využití: 0:2 V oslabení: 0:1 Počet diváků: 20

V druhém utkání na kostelecké čekal Litovel. Tatran jako obvykle přijel s výrazně nekompletní sestavou, konkrétně se sedmi hráči do pole. Nechyběli však klíčoví hráči soupeře jako Coufal, Zima či Mikulka a v bráně nebyl nikdo jiný než Jakub Morong. Litovel navíc do centra Hané přijel s dobrými výkony v zádech, Kostelecké tak nečekalo nic lehkého.

Tyto předpoklady se naplnily. Hráči z Hanáckých Benátek na svého soupeře doslova vlétli a od začátku Sokoly tlačili. Jakub Střelák musel vytasit několik skvělých zákroků a i díky němu se skóre nějakou dobu neměnilo. Na druhé straně totiž Morong chytal spíše střely z dálky v podání Michaela Zettela či Michala Navrátila. Litovelský gólman si s pokusy útočníků poradil a udeřilo tak na druhé straně. V přesilové hře se prosadil Karel Mikulka, který z levého křídla vystřelil a míček nešťastně tečoval jeden z obránců. Litovel zapnul na ještě vyšší obrátky a Kostelec s vypětím všech sil vzdoroval a pokoušel se o protiútoky, ty však ke gólovým šancím nevedly.

Naopak, David Zima a Adam Štýbnar notně zaměstnávali obranu domácích. Tento stav trval jen do konce 7. minuty, kdy se k dorážce dostal Milan Přidal. Kostelec se po té dostával o něco častěji k zakončení, stále se však čekalo na vážnější šanci z jeho strany. Litovelští jich měli o poznání víc a jednu z nich se podařilo využít Tomáši Coufalovi. Se Sokoly to v té chvíli nevypadalo vůbec dobře, zdálo se, že zažijí debakl. Jak se však ukázalo, jedna třetina nic neznamená.

Další průběh utkání totiž překvapil asi všechny přítomné. Místo aby se ze zápasu stala jasná záležitost v podání Litovle, utkání nabralo jiný směr a to urputného boje o každý míček. Roli obránce-střelce převzal stejně jako "Céčko" po Jakubu Zatloukalovi Adam Herink, ani on, ani Tomáš Roba či Tomáš Hruška však nedokázali dlouho překonat dobře chytajícího Moronga. Ten odolával až do 21.minuty. V té se totiž opřel do míčku Roba a Tomáš Kirchner umě tečoval do šibenice. Netrvalo ani dvě minuty a na kostelecké střídačce bylo ještě veseleji. Michael Zettel vystřelil prakticky ze stejného místa jako předtím Roba a míček výstavně zapadl do horního růžku.

Litovel znervózněla a Kostelec se pustil do závěru své stíhací jízdy. Tu trochu přibrzdila siréna oznamující konec druhé třetiny, z té třetí však stačilo pouhých 62 vteřin a bylo srovnáno. Krásná akce v podání přes šířku hřiště nahrávajícího Navrátila a střílejícího Tomáše Roby. To ale nebylo vše. Sokolové se nehodlali smířit s jedním bodem a tak dál útočili. V obraně však občas pozapomněli na soupeřovy snajpry a Jakub Střelák měl co na práci. Tým však podržel a tak počtvrté udeřilo na druhé straně hřiště. Tomáš Kirchner si díky svému důrazu v brankovišti připsal svůj druhý gól a dokonal tak obrat svého týmu.

Litovelané odpověděli útočnou smrští, která donutila Kosteleckou obranu kapitulovat. Vojtěch Špunda se na levém křídle dočkal dostatku prostoru k zamíření a střele, která prošla za Střelákova záda. Radost hostí však netrvala dlouho. Úsměv na rtech jim totiž zmrazil potřetí Tomáš Kirchner. Ten z úhlu nahodil na bránu, před níž hlídkoval Mikulka, jenž změnil směr míčku mimo Morongův dosah. Na začátku desáté minuty dostali navíc Sokolové šanci k navýšení náskoku a definitivnímu rozhodnutí utkání. Na trestnou lavici totiž usedl Coufal a kostelečtí tak měli první šanci k předvedení svých přesilovkových schopností. Kromě dvou minut však bylo ospískáno i trestné střílení: Navrátil byl v úniku na bránu zastaven za hranicí pravidel. Exekutorem trestného střílení se stal v tu chvíli pětigólový střelec Tomáš Roba, tomu však míček při kličce šikovně vypíchl Morong. Následovaly ale dvě minuty vyloučení Litovle.

Jak se však ukázalo, jeden z trenérů se početní výhody svého týmu obával oprávněně. Kostelec sice zpočátku měl míček na svých čepelích, ovšem zakončení postrádalo přesnost a střely gólové parametry. Byla vidět i nervozita hráčů. Na klidu jim nepřidaly ani četné protiútoky hostí. A jeden z nich se nakonec dočkal kýženého úspěchu zelenobílých. Karel Mikulka se dostal s míčkem k pravé tyčce, kde se nesetkal s odporem obránců a střelou k tyči překonal výborně chytajícího Střeláka. Ten se na zbylé dvě minuty zápasu stal rozhodující postavou Kostelce, svůj tým držel a zuřivě útočícímu Tatranu už další zásah nepovolil.

Junioři se tak vracejí z Prostějova s velmi pěknými čtyřmi body, mohli mít ale všech šest. To však nijak nesnižuje velmi dobrý dojem, jaký naši mladíci zanechali. Svou hrou si dozajista vynutili větší respekt u soupeřů a stali se navíc černým koněm soutěže.

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil sob19 | 21.10.2013 13:57
Teď už je to snad bez chyb.
Osobní profil Jabko | 21.10.2013 6:55
sob mě opět překvapil...
Osobní profil Fana | 20.10.2013 21:19
Jabko to je na tom to nejhorší :-D sem zvědavej

kolik toho bude na druhém :-D
Osobní profil sob19 | 20.10.2013 21:08
Tak a jde se na druhý zápas.
Osobní profil Viktor | 20.10.2013 20:37
ve škole mě učili v literatuře o mnohých romanopiscech...ale ani jeden se nejmenoval Sob
Osobní profil Jabko | 20.10.2013 20:19
fano, a to je jenom o prvním zápasu!!!
Osobní profil Fana | 20.10.2013 18:20
Sobe ty se asi musíš hodně nudit
Osobní profil Jabko | 20.10.2013 17:55

Aktualita

Kostelecká rezerva v Hranicích urvala 6b. !
Turnaj v Hranicích 27.9.2015 Dne 27.9.2015 v neděli náš B-tým zajížděl na turnaj do Hranic. Našimi soupeři byli týmy FBC Canibals Lipník a FBŠ ...

Kalendář akcí

« 10 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery