Úvod » Junioři » Archiv

Dva kvalitní zápasy, dvě prohry. Juniorům nebylo doma přáno

publikováno 11.01.2014

Kostelečtí junioři mají za sebou dva zápasy 14. kole, které odehráli v rámci svého domácího turnaje. Do cesty za body se jim tentokrát postavila mužstva Uničova a Šumperka. Po dvou urputných a dramatických bitvách se mladíci radovat z výhry nemohli a stále tak mají v tabulce 10 bodů.

TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ-HK -- FBC ZŠ UNIČOV     2:3

Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3 Po třetinách: 0:1, 1:0, 1:2

Branky a nahrávky Kostelce: 23. Roba (Brzobohatý), 36. Zatloukal (Navrátil)

Vyloučení: 7:3 + Hruška (KNH) 10 TM - nesportovní chování Využití: 0:0 V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Kratochvíl, Fráňa

Utkání začalo poměrně opatrně, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Postupně se však do mírné převahy dostali Uničovští, kteří také udeřili. Rozehrávka se příliš nepovedla Kubovi Zatloukalovi, zachytil ji totiž Šinglovič a přesnou střelou se po jeho nahrávce prezentoval Jiří Navrátil - 0:1. Chvíli na to si odešel odsedět dvě minuty hrubost Zettel, stejně tak jako hostující Kořenek. O něco více svědčila hra ve čtyřech právě hostím, kteří se však do gólové situace nedostali. Celá první třetina se nesla ve slušném tempu, k vidění však bylo vidět poměrně málo šancí a ze zápasu se stávala přetahovaná o každý centimetr.

Také druhá třetina přinesla spíše urputný než pohledný florbal. Kostelečtí junioři vyslali na Krejčího několik pozdravů, zvláště aktivní v této činnosti byl tradičně Tomáš Roba. Brankář však Uničov podržel a naopak na druhé straně začal více a více ohrožovat branku Kuby Střeláka. Notně k tomu přispěla i častá vyloučení domácích, která byla mnohdy úplně zbytečná. Paradoxně nejvíce šancí měli Kostelečtí florbalisté právě v oslabení. Prostřelit Krejčího se snažili například Michael Zettel a Tomáš Roba, neúspěšně. Ve 23. minutě se to ale už povedlo. Tomáš Brzobohatý vystřelil na bránu, Krejčí míček pouze vyrazil, k jeho smůle však pouze k Tomáši Robovi, který rychle zpracoval a následnou střelou vyrovnal skóre zápasu. Ve druhé části už branka nepadla a jen se tak potvrdilo, že druhé třetiny proti Uničovu patří vždy k těm nejlepším pasážím zápasu.

Hlavně nezačít hrát bezhlavě, kvalitně bránit a umě si rozebírat soupeřovy hráče. Asi tak by se v krátkosti daly shrnout pokyny hráčům před třetí třetinou, k nimž notně přispěla i návštěva Honzy Sedláčka na střídačce. Jenže vše vzalo trochu jiný spád. Vstup do periody se domácím vůbec nepovedl a Kuba Střelák tak po půlminutě hry lovil míček z branky po sólo akci zakončené Václavem Galetkou. Kostelečtí se jen ztěžka dostávali do střel, a když už se jim povedlo ohrozit bránu, nacházel se v ní připravený Krejčí. V páté minutě navíc situaci domácímu mužstvu ztížila třetí inkasovaná branka z hole Jiřího Šestáka. Sokolům se nedařilo dlouho odpovědět na tento zásah. Situaci mu navíc neulehčila pokračující vlna vyloučení, která značně kouskovala hru a ubírala síly hráčům chystajících se k poslednímu náporu. Minutu a tři čtvrtě před koncem zápasu se zdálo být rozhodnuto: na trestnou usedl Tomáš Hruška a také Dominik Hruban, který si šel odpykat dvouminutový trest za hříšníka. Uničov však též nehrál zcela čistě, a tak se sedm vteřin do konce hrálo ve čtyřech na obou stranách navíc s volným úderem pro Kostelec. K němu se postavil Michal Navrátil, který tentokrát trochu překvapvě nestřílel, ale dobře posunul na Kubu Zatloukala, který si svou klasickou kličkou do bekhendu obehrál soupeřova útočníka a dělovkou zavěsil do šibenice. Domácí kapitán tak určil konečné skóre vyrovnané přetlačované na 3:2.

TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ-HK -- FBC ASPER ŠUMPERK     3:5

Průběh zápasu: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5 Po třetinách: 1:0, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky Kostelce: 11. Zettel (Navrátil), 23. Hruban (Šmirják), 34. Šmirják (Navrátil)

Vyloučení: 2:2 Bez využití

Rozhodčí: Kratochvíl, Fráňa

Druhé utkání mělo trochu jiný náboj. Po vyhroceném utkání proti Asperu v Šumperku se opět čekala velmi bojovná hra, které se nakonec diváci dočkali. Tentokrát však byl Kostelec o něco lepším týmem. Své šance měli například Tomáš Hruška a opět Tomáš Roba, střílet zkoušel taky Michal Navrátil. Nakonec se však ujala až souhra Michala Navrátila s Michaelem Zettelem půl minuty před koncem úvodní třetiny. První jmenovaný obhodil jednoho ze soupeřů, míček dostihl a prudkou nahrávku bekhendem poslal míček přes šířku pásma svému kolegovi, proti jehož střele se Malínek nestihl přesunout.

Hráči povzbuzeni úspěchem první třetiny nadšeně vstoupili také do té druhé. Jenže v té už se tolik nedařilo. Šumperk začal vyvíjet veliký tlak, který musel mnohdy hasit na poslední chvíli skvělý Kuba Střelák. Hodně dělala také obětavost bránících hráčů, kteří doslova skákali do střel. Příkladem šel například střelec úvodní branky zápasu. nic to však neměnilo na tom, že tlak hostí sílil a ti se nakonec dočkali ve čtvrté minutě (Filip Jáně) vyrovnání a v šesté (opět Filip Jáně) šli Šumperští do vedení. I nadále navíc nebezpečně hrozili a obrana Sokola tak měla plné ruce práce. Přesto se však Kostelec dostal ještě do konce třetiny ke slovu. Přispěl k tomu i fakt, že obránci začali výrazně pomáhat v ofenzívě. Jednu takovou pomoc zužitkoval Dominik Hruban, který měl již předtím několikanásobnou šanci ke vstřelení branky a patřil v utkání k nejpilnějším střelcům. Tentokrát se drobný útočník ke gólové střele dostal. Od obránce obdržel pas, popoběhl blíže k bráně a přízemní střelou k tyčce překvapil Malínka.

Závěrečná třetina Kosteleckým moc radosti nepřidala. Hosté se ve třetí minutě prosadili po rychlé kombinaci a střele Jáněho, který tak dovršil hattrick. Obrana v tomhle případě zaspala, o něco horší to však bylo s útokem, který měl podíl na tom, že se urodilo osudné přečíslení. Asperu to však nestačilo a na 2:4 z pohledu Kostelce upravil Roman Malík, který obral o míček Honzu Čecha, jenž se předtím dostal pod tlak od dvou hráčů najednou. Naději na dramatizaci utkání přinesl Jan Šmirják. Obránce, pro něhož to bylo teprve druhé ligové utkání, se zničehonic objevil před brankou Šumperka a tak dlouho do ní bušil a hledal místo kudy poslat kulatou věc do sítě, až se mu podařilo dostat míček za záda brankáře. Honza se tak stal druhým prémiérovým střelcem Kostelce na turnaji (tím prvním byl Dominik Hruban). Leč ani třetí vstřelená branka domácí k bodům nepomohla. Ve chvíli, kdy se Sokol nadechoval k náporu a trenéři Sobecký a Drčka začali nahlas uvažovat o power-play, přišel rozhodující úder Šumperka, na který už Kostelec odpověď nenašel. Po několika chybách a nedůslednostech se v obraně objevil osamocený Tomáš Kirchner, jehož spěšné vyhození skončila u Patrika Kolka, jenž prostřelil Kubu Střeláka a stanovil konečné skóre utkání.

Sestava Kostelce:

Střelák - Čech, Brzobohatý, Zatloukal (C), Šmirják - Navrátil, Roba, Zettel - Hruban, Kirchner, Hruška

Komentář trenéra:

Oba zápasy jsme měli rozehrané dobře, i proto je velmi kruté se z našeho domácího turnaje vracet bez bodů. V obou případech byli soupeři o něco lepší, některé věci však podcenili. Napadáním  se nám zvláště v zápase s Uničovem, ale také v tom druhém, dařilo nutit soupeře k chybám a obírat je o míčky. Nicméně využívání těchto kladných aspektů hry nebylo z naší strany takové, jakým disponovali soupeři. Jako velké pozitivum vidím větší počet nahrávek, kterými jsme se prezentovali a také to, že někteří útočníci konečně ukázali, že umí nahrávat i obráncům a hru uklidnit (Y). Hodně se znovu ukázala (tentokrát naopak v zápase se Šumperkem) snaha o dorážky, nejednou naši hráči způsobili před Malínkem pořádný chaos. Na tom, že nakonec jedeme s prázdnou, má však nejspíš největší podíl jak nedostatek florbalového uvažování a rychlého rozhodování, pokrývání soupeře, tak naproměňování šancí, kterých jsme měli dost na to, abychom v každém utkání vstřelili minimálně pět, šest branek. Nedařilo se tentokrát ani takovým snajprům jako Tomášům Hruškovi a Robovi, dřeváci tohoto, respektive minulého týdne neměli ani tentokrát střeleckou štěstěnu nakloněnou na svou stranu. :^)

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil sob19 | 12.01.2014 10:30
Jo aha, tys to psal k tomu včerejšímu. Tak to tě asi zklamu s délkou, to večerní byla jen klasická anotace.
Osobní profil sob19 | 12.01.2014 10:26
Fanouš: nechtělo se mi večer moc psát a po ránu jsem byl rozespalý, proto to není žádný román. Dava: stane se, naštěstí z toho i zásluhou soupeřova vyloučení nebyla pohroma a ještě jsme dokázali aspoň kosmeticky upravit výsledek.
Osobní profil Fana | 11.01.2014 21:59
konečně normální článek od juniorů !!
Osobní profil Dava | 11.01.2014 19:16
10 TM - nesportovní chování kurňa jabko :D
takej slušňák a odstaneš desítku :D

Aktualita

Kostelecká rezerva v Hranicích urvala 6b. !
Turnaj v Hranicích 27.9.2015 Dne 27.9.2015 v neděli náš B-tým zajížděl na turnaj do Hranic. Našimi soupeři byli týmy FBC Canibals Lipník a FBŠ ...

Kalendář akcí

« 06 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery