Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Junioři

Junioři doma utrpěli výhru s Přerovem, ale nestačili na Hranice

publikováno 04.10.2014

4.10. se konal první turnaj nové juniorské sezony, který se konal u nás v Kostelci. Junioři v něm narazili na Přerov a Hranice, nakonec z obou soubojů berou 3 body, za což mohou být velice rádi!

FBC Spartak Teiwaz Přerov 3
TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 4

Góly Kostelce: 2. Navrátil (Zeman), 12. Navrátil (Zatloukal), 17. Navrátil (Hruška), 32. Navrátil (Zatoukal), Rozhodčí: Sladomel, Šenk, Počet diváků: 25

V prvním zápase nás čekal starý známý soupeř z Přerova, který se nikdy netajil medailovými ambicemi, ale už při jejich rozcvičení bylo zřejmé, že na medaili to letos skutečně stačit nebude. Od úvodního buly však bylo zřejmé, že ani domácí na tom nejsou, kdo ví, jak dobře, nicméně to byli právě oni, kteří diktovali tempo začátku hry. Hned ve druhé minutě se při závaru před brankou radoval Míša Navrátil, když nějak tečoval Zemanovu střelu. Na první gól dokázali přerovští najít odpověď, když v osmé minutě vyrovnali. Před koncem první periody však stihl vrátit vedení kosteleckým Navrátil. Po přestávce opět pokračoval Kostelec v aktivní hře a přineslo to ovoce, konkrétně když Tomáš Hruška nabral svoji turbo rychlost a proběhl se od půlící čáry k bráně, kterou obtočil a naservíroval přesný pas na Míšu Navrátil, který se nemýlil a prostřelil přerovského brankáře mezi "betony" a zkompletoval tak hatrrick. Tímto gólem jakoby domácí přestali hrát a Přerov začal trestat. V deváté minutě zkorigoval vývoj utkání Adam Budnik. A bylo hůř. Na začátku poslední třetiny přerovští vyrovnali a třetí třetina tak byla boj o to, kdo vyhrjaje, protože ani jeden z celků logicky nehrál na plichtu. Kostelečtí střelci se vepředu trápili, když jedinou dobrou střelu dokázal konečky prstů vyrazit přerovský gólman a na druhé straně zase čaroval Kuba Střelák. Nakonec tak musel rozhodnout opět Míša Navrátil, který se v osmé minutě obtočil kolem branky a nechytatelně zasunul za bezmocného Rašku v přerovské bráně. Zbývaly tak poslední čtyři minuty, ve kterých mohl Přerov vyrovnat, dost k tomu pomohlo i vyloučení Tomáše Brzobohatého minutu a půl před koncem. Jenže když se kapitán Kuba Zatloukal vydal na útočný výlet podržet čas, tak se dotkl míčku přerovský hráč, který však zahrál na zemi a šel si také sednout. Přerovští zkusili štěstí při power-play, kdy měli velký závar před brankou Kuby Střeláka, který však už nekapituloval, ale vyhodil míček na Michala Navrátila, který mohl přidat gól do prázdné brány, bohužel se z dvou metrů mýlil a celá hala ho vypískala. :-D

TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 2
FbŠ Teiwaz Hranice 8
Góly Kostelce: 1. Navrátil (Hruška), 21. Navrátil (Brzobohatý, Rozhodčí: Dankovič, Páša, Počet diváků: 4 :-(

Ve druhém zápase jsme narazili na Teiwaz Hranice, tým oslaben několika odchody do mužské kategorie, takže možná někdo mohl očekávat vyrovnaný zápas. Ale hraničtí do zápasu vlétli jako uragán, když viděli, že domáci jsou v nízkém počtu a navíc po ztracené výhře s Olomoucí, kdy dovolili vyrovnání si logicky chtěli odvést aspoň 4 body. Již po půlminutě hry se radoval Jarda Orel, který tak za celý turnaj svedl s našim Michalem Navrátilem souboj o průběžné 1. místo kanadského bodování. A aby se Míša Navrátil nenechal zahanbit, tak hned do půlminuty bylo srovnáno, když jej Tomáš Hruška vyslal pasem do brejku, který proměnil. Tím se všam opět hra domácích zastavila a soupeř začal přidávat jednu branku za druhou. Po první třetině svítilo na časomíře nelichotivé skóre 4:1. Do druhé třetiny vstoupili kostelečtí s jasnými pokyny pokrývání hráčů atd... Ač druhá třetina skončila nerozhodně, tak z herního pojetí byla asi nejhorší, jen všechny hranické pokusy končili v ochranné síti nebo v rukou Kuby Střeláka. Kostelec tak hrozil jen z brejků a jeden z nich opět využil Michal Navrátil, když korigoval na 5:2. Ve třetí třetině se zue začátku Kostelečtí snažili se zápasem ještě něco udělat, ale postupně odcházeli síly i bojovnost. Celou třetí třetinu jsme se drželi, ale v poslední dvouminutovce jsme inkasovali zbytečné 3 góly a bylo rozhodnuto.

Komentář trenéra :-D : V prvním utkání jsme sice byli lepším týmem, ale spokojeni rozhodně být nemůžeme. Hráli jsme strašně, akorát Přerov hrál ještě hůř. Nicméně nás zachránil Míša Navrátil, který dal všechny góly, nejen v tomto zápase, ale i v tom druhém, za což mu určitě náleží pochvala, jinak ale všichni hráči ještě máme na čem pracovat. S takovouhle hrou nemůžeme v dalších zápasech na tři body ani pomýšlet. Ve druhém zápase byl soupeř prostě lepší, dělali jsme hloupé chyby a celkové skóre je zasloužené. Do dalších zápasů máme co zlepšovat, takže víme na co zaměřit!