Úvod » Junioři

Junioři načali těžký víkend bodem!

publikováno 07.03.2015

7. a 8.3. se kvůli menšímu nedorozumění v Hranicích na Moravě konají dva turnaje v jeden víkend, což se asi nikdy nestalo, ale všechno je někdy poprvé. V sobotu jsme narazili na druhou Olomouc a čtvrtý Uničov. V obou zápasech jsme byli outsidery, ale nakonec máme bod!

TEMPISH FBS Olomouc 10
TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 4

Góly Kostelce: 19. Zeman (Němeček), 28. Čech (Zeman), 34. Brzobohatý, 35. Čech (Hruška)

V zápase s favorizovanou Olomoucí jsme začali celkem slušně, hráli jsme vyrovnaný zápas, kde byli olomoučtí o třídu lepší, akorát v koncovce měli kluci z FBS problém (proto vyrovnaný zápas :-D). Od druhé třetiny už olomoučtí ukázali svoji kvalitu a zápas si asi užívali, akorát zapomínali na obranu a my jsme  dokázali dát pár branek. První gól dal Radim Zeman, když nechytatelně vymetl šibenici Královi branky. Ve třetí třetině tohoto zápasu jsme proměnili první přesilovku této sezony! Konkrétně, když Honza Čech doklepával zblízka Zemanovu střelu a korigoval tak skóre na 2:7. Další gól jsme dávali na 9:3, když Tomáš Brzobohatý z mezikruží mířil přesně do šibenice. na 9:4 snižoval Honza Čech, opět z dorážky. Nakonec jsme dostali ještě jeden gól, ale za skóre 10:4 v sedmi lidech do pole se rozhodně nemusíme stydět.

TJ Sokol Kostelec na Hané - HK  6
FBS ZŠ Uničov 6
Góly Kostelce: 2. Uhlíř (Němeček), 12. Hruška, 22. Němeček (Uhlíř), 30. Hruška (Čech), 32. Hruška (Čech), 36. Němeček (Brzobohatý)

Ve druhém sobotním zápase nás čekal Uničov. Po řekněme "povedeném" zápase s Olomoucí byla chuť šáhnout si na body, přesto by ale tento výsledek mnohé překvapil. Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně, když David Uhlíř velice rychle otvíral gólový účet. Do pár minut bylo vyrovnáno, když si Tomáš Brzobohatý nešťastně skopl míček do své branky. Na konci třetiny si Tomáš Hruška udělal z uničovského obránce kuželku a zajistil svému týmu jednogólové vedení. To mohlo po první třetině být dvougólové, nebýt smolného gólu. Co nás ale mohlo těšit bylo to, že Uničov v první třetině vlastně nic nepředvedl. Soupeř začal dávat normální góly až ve druhé třetině, když v deváté minutě druhé třetiny dokonal obrat na 2:3. Do konce třetiny jsme však dostali výhodu přesilové hry, kterou Martin Němeček zakončil nechytatelně pod víko. Do třetí třetiny tak šly oba týmy za vyrovnaného stavu, který ale rychle Uničov po minutě a půl hry v přesilové hře změnil. Museli jsme tak opět dotahovat, což ale nebyl zas takový problém, Tomáš Hruška dostal míček v mezikruží a střelou pod ruku nedal gólmanovi soupeře šanci. Soupeř se však odhodlal utkání vyhrát a dvěma góly si tak vzal vedení na svou stranu. Na 5:6 završoval hattrick Tomáš Hruška když dorážel Čechovu střelu. Půl minutu před koncem však Martin Němeček střelou 20 cm nad nohou nedal uničovskému gólmanovi šanci a tak se body dělily.
Komentář "trenéra" :-D : Na turnaj jsme odjeli v sedmi hráčích do pole, což byla v prvním zápase velká komplikace. Kluci se ale za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali do poslední sekundy, což přineslo přijatelný výsledek s Olomoucí, která měla dvakrát tolik hráčů. Ve druhém zápase to byl boj, který jsme ale nakonec zvládli, protože tento bod má cenu zlata a může mít veliký vliv do další fáze sezony. Ještě se máme na co těšit. Celkově bych chtěl pochválit Kubu Střeláka, který v bráně předváděl skvělé zákroky, jinak se ale všichni kluci snažili a prosazovali se i ti, kteří na to možná nejsou zvyklí. Dokonce jsme za dnešní dva zápasy dali 3 přesilovkové góly, což je velká vzpruha. Dali jsme 10 gólů a 16 dostali. Je to poprvé v historii kostelecké juniorky, kdy máme bod s Uničovem. Hodnotím tento turnaj pozitivně :).