Úvod » Junioři

Ani na konec sezony juniorka neurvala body.

publikováno 13.04.2015 (aktualizováno 12.08.2015)

12.4. se v nedalekém Prostějově konal poslední turnaj letošní 3. ligy juniorů - skupiny 7A. Čekal nás zápas s domácím "eskáčkem" a se sousedem v tabulce - Uničovem.

TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 3
SK K2 Sportcentrum Prostějov 8

Góly Kostelce: 12. Hruška (Střelák), 22. Hruška (Uhlíř), 23. Hruška (Uhlíř)

Před zápasem byla postupová matematika jasná - pokud nás Prostějov porazí, tak si zajistí vítězství v lize a ačkoli soupeři k postupu do baráže gratulujeme, tak před zápasem by rozhodně nikdo nic takového neřekl. Přece jen to bylo okresní derby! Do zápasu jsme vstoupili aktivně, přestože jsme hráli pouze v sedmi hráčích do pole, tak jsme se soupeřovi kvality i kvantity nezalekli. Prostějov se snažil hrát na naší půlce, ale moc střel přes naše obětavé borce neprošlo a když jo, tak je pochytal Střeli v bráně. Jedna šťastná střela v první třetině přece jen do naší brány dolétla, do konce třetiny jsme už však nedovolili soupeři další branku, naopak - Kuba Střelák luxusním výhozem poslal do úniku Tomáše Hrušku a ten se bekhendovým blafákem nemýlil. Třetina tak skončila 1:1 a prostějovští tušili, že jejich laxní přístup by je mohl mrzet a velmi rychle zjistili, že ten mistrovský titul nevyhrají jen tak lehce... Ve druhé třetině byl k vidění podobný obraz hry. Prostějov se nás snažil tlačit, sem tam něco do brány bohužel spadlo. Na to však ještě dokázal odpovědět Tomáš Hruška když zblízka uklidil míček tam, kam patří, po nahrávce Davida Uhlíře zpoza brány. Před koncem druhé třetiny vedl Prostějov 4:2, ale zdramatizovat vývoj utkání a završit tím hattrick dokázal Tomáš Hruška, když zakončoval ťukec Martina Němečeka s Davidem Uhlířem (právě souhra těchto dvou šla vidět během všech zápasů, do kterých nastoupili). Po dvou třetinách jsme tekli 3:4. Dokonce jsme měli nakloněny i fanoušky na svou stranu, respektive juniory Hranic, kteří právě potřebovali, aby jsme s Prostějovem udělali bod, to se bohužel nepovedlo, jelikož během třetí třetiny se ukázal počet hráčů jako rozhodující faktor. Naši hráči už neměli síly a bohužel museli ještě 4x kapitulovat. Prostějov tak zaslouženě vyhrál letošní 3. ligu juniorů a čeká je baráž s Frenštátem pod Radhoštěm.

FBC ZŠ Uničov 8
TJ Sokol Kostelec na Hané - HK 6

Góly Kostelce: 4. Zeman, 5. Němeček (Uhlíř), 10. Zeman (Němeček), 27. Němeček (Brzobohatý), 30. Hruška (Němeček), 30. Němeček

Zápas s o poznání lehčím soupeřem, se kterým jsme navíc posledně dokázali bodovat. Soupeř přijel v osmi do polech, což znamenalo další bitvu do posledního klaksonu sirény. Do zápasu lépe vstoupili uničovští, když ve druhé minutě šli do vedení. Na to však dokázal odpovědět Radim Zeman důrazem v předbrankovém prostoru. Obrat se nám povedl, když Martin Němeček po krosové přihrávce střílel nechytatelně k tyči. Uničov však srovnal a ke slovu se zase dostal Radim Zeman, když poslal Kostelec do vedení po nahrávce Martina Němečka. Na to však Uničov zase nalezl odpovědět a první perioda skončila plichtou 3:3. Druhou třetinu jsme tradičně - katastrofálně zaspali, což nás stálo zápas. Během prostřední části hry jsme doslali 4 góly (soupeři se tak povedl obrat z 2:3 na 7:3). Ve třetí třetině jsme však zase zabrali a kontaktní gól na 7:4 nedával nikdo jiný než Martin Němeček po nahrávce Toma Brzobohatého. Jenže jsme dostali osmého góla a zdálo se být po zápase. Kluci se ale velmi rychle vzchopili a zásluhou velice šťastného gólu Tomáše Hrušky snížili na 8:5 (Střela od rohového křížku z nulového úhlu skončila, kupodivu všech přítomných, v bráně). Na 8:6 snižoval opět Martin Němeček, který hrál velký zápas. Na víc jsme se ale nezmohli a prohráli tak s tradičním soupeřem 6:8. Opět nám zápas rozhodly chyby v obraně, protože na 6 gólů se klidně vyhrát dá. Bohužel nás srazila tradičně druhá třetina, ale takový už je hold sport...

Sestava Kostelce: Střelák - Čech, Brzobohatý, Löffler - Hruška (C), Uhlíř, Němeček, Zeman